Kontakt

Kontakta eller besök oss

Telefon (växel):
0122-210 50

Fax:
0122-210 40

info@risingegarden.se

Risingegårdens Behandlingshem AB
Sankta Marias väg 93
612 92 Finspång

Förfrågan om plats – ring bitr. föreståndare för respektive enhet

Akut och utredning: 
Åsa Rydin, 0122-212 63

Behandling Stora huset:
Micaela Ackarsjö, 0122-412 63

Behandling Lilla huset, 5:an och stödboende:
Emelie Schenström, 0122-212 51

Enheterna

Akut/Utredning
0122-212 56/0122-210 50

Behandling Stora huset
0122-212 57/0122-210 50

Lilla huset
0122-212 68

Lägenheten 5:an
0122-212 58

Stödboende
0122-212 60

Referenser

Referenser fås vid förfrågan

VD / Föreståndare

Åsa Rydin
0122-212 63

Vice VD / Ekonomi

Håkan Rydin
0122-212 62

Utredning och akut

Madeleine Fyhr
Samordnare
0122-212 52
madeleine.fyhr@risingegarden.se

Malin Malki
Social utredare
0122-412 62
malin.malki@risingegarden.se

Sofie Hellström
Dagansvarig
0122-212 55
sofie.hellstrom@risingegarden.se

Susanne Petersson
Pedagogisk utredare
0122-212 55
susanne.petersson@risingegarden.se

Behandling Lilla huset, 5:an och Stödboende

Emelie Schenström
Biträdande föreståndare
0122-212 51
emelie.schenstrom@risingegarden.se

Åsa Aspling
Samordnare Lägenheten
0122-212 67
asa.aspling@risingegarden.se

Sandra Sandén
Samordnare stödboende
0122-212 60
sandra.sanden@risingegarden.se

Jenny Berggren
Samordnare Lilla huset
0122-212 61
jenny.berggren@risingegarden.se

Behandling Stora huset

Micaela Ackarsjö
Biträdande föreståndare
0122-412 63
micaela.ackarsjo@risingegarden.se

Martina

Martina Jonsson
Dagansvarig
0122-212 57
martina.jonsson@risingegarden.se

Administration och gemensamma tjänster

Åsa Rydin
VD / Föreståndare
0122-212 63
asa.rydin@risingegarden.se

Martin Carpvik

Martin Carpvik
Administration och HR
0122-212 50
martin.carpvik@risingegarden.se

Håkan Rydin
Vice VD / Ekonomi
0122-212 62
hakan.rydin@risingegarden.se

Fredrika Lindberg
Djuransvarig behandlare
0122-412 61
fredrika.lindberg@risingegarden.se